Obserwatorzy

środa, 31 października 2012

Parco Nazionale del Gran Paradiso cz.1

 Na początek, chcę Wam pokazać moją wielką miłość, czyli  Alpy. A jeśli Alpy to Parco Nazionale del Gran Paradiso. Najpiękniejsze alpejskie widoki to właśnie tam! Zachęcam wszystkich wybierających się w okolicę Turynu w czasie letnim do zaplanowania wyprawy na alpejskie szlaki. Włoskie Alpy są dla każdego, Włosi najchętniej zwiedzają je samochodem, jest wiele miejsc gdzie wyjeżdża się właśnie samochodem i mnóstwo całkiem przystępnych szlaków, które dają niesamowitą frajdę i satysfakcję. Widoki zmieniają się jak w kalejdoskopie i co chwilę można podziwiać i wzdychać jak tam jest pięknie. Często wraca się tym samym szlakiem ale padające słońce pozwala zobaczyć całkiem nowe obrazy. Szkoda tylko, że tak krótko można się nimi cieszyć, bo bardzo szybko zamykają drogi a w tym roku śnieg  w górach spadł wyjątkowo szybko. Często wybierając się w góry odsłaniamy z rana okna i widzimy chmury, mgłę, jadąc zastanawiamy się czy prognozy pogody są prawdziwe i przeważnie  za "pierwszą górką" wita nas słońce i całkiem inny świat:), to jest to miejsce gdzie ciągle chce się wracać.  Sami zobaczcie jak tam jest pięknie.


10 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia.Ach, znów być w Alpach i podziwiać te krajobrazy marzenie ,hm..niestety nieosiągalne na ten moment.Znam Alpy po francuskiej stronie i jestem nimi zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie! Aż zapiera dech w piersiach, naprawdę pozazdrościć widoków ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham góry , ale te zachwyciły mnie niesamowicie :) może za rok też tam pojadę ...
  Bloga pisz , ja przetrwałam i teraz nie przeżyję , jak ie zajrzę w ciągu dnia ...z 10 razy:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że ktoś do mnie zagląda i podobają się Wam alepskie widoki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fakt, nie da się ukryć jest tam cudownie. Ja z resztą już od dawna kocham Włochy, za wszystko! I gdybym nie była Polką chciałabym urodzić się właśnie Włoszką.
  Pozdrawiam serdecznie
  T.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tynka i to jest bardzo dobry wybór, bo żyje się tu naprawdę fajnie, łatwo, smacznie i kolorowo:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie ! Piękne góry i zdęcia ! A co to za długouche stwory !? Dorota

  OdpowiedzUsuń
 8. Przesliczne widoki :) Tylko pozazdroscić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudnie - nie dziwię się, że się w tych widokach rozkochałaś :) Alpy podziwiałam kilka lat temu w czasie podróży do Bibione - byłam zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niesamowite widoki...jestem pod wrażeniem !!!
  Kto wie...może mi się uda w tym roku...

  OdpowiedzUsuń